Yabancı yatırımcı hisseden çıkışını sürdürüyor

Yurt dışında yerleşik kişiler piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilerle 29 Temmuz haftasında 26,9 milyon dolar hisse senedi satışı yaptı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Merkez Bankası tarafından açıklanan verilere göre, aynı hafta DİBS (Kesin Alım) satımları 21,1, milyon dolar, DİBS (Ters Repo) satımları 0,1 oldu.

Yurt dışında yerleşiklerın DİBS (Teminat) ve DİBS (Ödünç) işlemi olmazken, şirket borçlanma senetleri alımları satımları ise 9,4 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

STOKLAR

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stokları piyasa değeri 14 milyar 851,7 milyon dolar olarak gerçekleşti.

DİBS (Kesin Alım) stokları 1 milyar 283,2 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 310,6 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 414,2 milyon dolar oldu.

Şirket borçlanma senedi stokları 98,5 milyon dolar seviyesinde açıklandı.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar