Yabancı yatırımcı satışa geçti

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre yabancı yatırımcılar 26 Şubat haftası itibariyle hissede net satış tarafında yer alırken, tahvillerde alımlara devam etti.

Abone ol
Abone ol

Yabancıların hisse senetlerinden çıkış ivmesi 6. haftaya girdi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre 26 Şubat haftasında yabancı yatırımcılar nette 118 milyon dolarlık hisse satışı gerçekleştirdi. Son 6 haftada yabancıların hisseden çıkışı 1,1 milyar doları buldu.

Yabancılar DİBS tarafında ise alımlarına 26 Şubat haftasında da devam etti. Buna göre bu haftada yabancılar 83 milyon dolarlık DİBS aldı.

Bu rakamların ardından hisse ve tahvilde dikkate alındığında yılbaşından bu yana yabancıların Türk varlıklarına girişi 819 milyon dolar olarak kaydedildi.

Kaynak: Bloomberght

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar