Yabancılar geçen hafta net 93,7 milyon dolarlık hisse aldı

Yabancı yatırımcıların Türkiye hisse senedi piyasasına girişi sürüyor. Yabancılar, geçtiğimiz hafta net olarak 93,7 milyon dolarlık hisse senedi aldı. Özel sektör bonolarındaki net fark ise 0,8 milyon dolar oldu.

Abone ol
Abone ol

Yurt dışında yerleşik kişilerin 31 Aralık itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 29 milyar dolar oldu. Hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 27,2 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.  Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında yabancı yatırımcıların hisse senedi değeri farkı 93,7 milyon dolar oldu.

Yabancıların tahvil piyasasındaki net alımları ise 35,1 milyon dolar olarak gerçekleşti. Özel sektör bonolarındaki net fark ise 0,8 milyon dolar oldu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 8,6 milyar dolar, repo miktarı 1,9 milyar dolar, Özel sektör tahvil ve bonoları ise 224,8 milyon dolar seviyesine geldi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar