Yabancının borsadan çıkışı sürüyor

Yurt dışında yerleşik kişiler piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilerle 14 Ocak haftasında 55,1 milyon dolar hisse senetleri satışı yaptılar.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Yurt dışında yerleşik kişiler piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilerle 14 Ocak haftasında 55,1 milyon dolar hisse senetleri satışı yaptılar.

Merkez Bankası tarafından açıklanan verilere göre, aynı hafta DİBS (Kesin Alım) satımları 76,3 milyon dolar olurken, DİBS (Ters Repo) alımı 15,4 milyon dolar oldu.

Yurt dışında yerleşiklerın DİBS (Teminat) alımları 0,9 milyon dolar olurken, DİBS (Ödünç) işlemi olmadı. Şirket borçlanma senetleri satımları ise 2,0 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Stoklar

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stokları piyasa değeri 19 milyar 379,3 milyon dolar olarak gerçekleşti.

DİBS (Kesin Alım) stokları 3 milyar 266,6 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 877,5 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 261,5 milyon dolar oldu.

Şirket borçlanma senedi stokları 148,4 milyon dolar seviyesinde açıklandı.

Kaynak: Foreks

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar