Yapı Kredi YKBNK hisse yorumu ve teknik analizi

Vakıf Yatırım, Yapı Kredi Bankası için 3,06 TL hedef fiyatla 'AL' tavsiyesini korudu. Analizde, 'Kısa vadeli “Endeksin Üzerinde Getiri”, uzun vadeli “AL” olan tavsiyemizi koruyoruz' denildi.

Abone ol
Abone ol

Değerlendirmenin ayrıntıları şu şekilde:

"Yapı Kredi Bankası, 2020 yılının ikinci çeyreği için tahminimizin  ve piyasa beklentisinin hafif üzerinde,  bir önceki çeyreğe göre %17,9, yıllık %18,9 yükselişle 1,33 mlr TL net kar açıkladı.

2Ç’de  regülasyon değişikliği nedeniyle bankanın komisyon gelirlerindeki  çeyreksel %20,2 gerileme,  çekirdek gelirlerini olumsuz etkilerken,  karşılık giderlerinin beklentimizden düşük gerçekleşmesi, net kar  tahminimizde yukarı yönlü sapmaya neden oldu.

Banka, 2020 yılsonuna  ilişkin, komisyon gelirlerindeki daralma öngörüsü ve risk maliyeti  beklentisini yukarı yönlü revize ederek orta/düşük onlu seviyelerde  olan maddi özkaynak karlılığı beklentisini düşük onlu düzeyine çekti.

2Ç sonuçları ardından Yapı Kredi Bankası için 3,06 TL olan hedef  fiyatımızı ve kısa vadeli “Endeksin Üzerinde Getiri”, uzun vadeli “AL”  olan tavsiyemizi koruyoruz. "

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar