Yolcu sayısında sert düşüş

Tav Havalimanları'nın Türkiye'de işlettiği 5 havalimanında yolcu sayısı Ocak-Mayıs'ta %63,7 azaldı. 2019 yılının aynı döneminde yolcu sayısı 20 milyon 367 bin 605 olmuştu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Tav Havalimanları'nın Türkiye'de işlettiği 5 havalimanında yolcu sayısı Ocak-Mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine göre %63,7 düşüşle 7 milyon 402 bin 995 oldu.

2019 yılının aynı döneminde yolcu sayısı 20 milyon 367 bin 605 olmuştu. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü(DHMİ) verilerine göre, Tav'ın işlettiği 5 havalimanında yolcu sayısı şu şekilde gerçekleşti:

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar