Youtube'dan hisse pazarlayan Uğur Ünver'e ceza

SPK, Reysaş Taşımacılık pay işlemleriyle ilgili Uğur Ünver'e YouTube kanalı üzerinden RYSAS  payına ilişkin olarak takipçilerine alım veya tut tavsiyesi verdikten  hemen sonra hisselerini satması nedeniyle idari para cezası verdi.

Abone ol
Abone ol

Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş. (RYSAS) pay piyasasında 28.10.2019-11.02.2020 döneminde gerçekleştirilen işlemler ile ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda 1 kişiye idari para cezası verdi.

SPK haftalık bülteninde yer alan karara göre, Uğur Ünver'e "Ugur Unver #unverdoktrini” kullanıcı adlı YouTube kanalı üzerinden RYSAS  payına ilişkin olarak takipçilerine alım veya tut tavsiyesi verdikten  hemen sonra mülkiyetinde bulunan RYSAS paylarını satması nedeniyle VI-104.1 Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği'nin 6 ncı maddesinin dördüncü  fıkrası 958.581 TL idari para cezası verildi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar