Yükselen Çelik'te ortaklar arası pay devri gerçekleşti

Katma değerli "Akıllı Çelik" ürünleriyle Türkiye vasıflı çelik  sektörünün önde gelen markalarından Yükselen Çelik'te ortaklar arası  pay devri gerçekleşti.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yapılan  açıklamaya göre  Şirketin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Göktürk, sahibi olduğu paylardan 8,750,000 adet hissesini oğlu Barış Göktürk'e satış yoluyla devir etti.

Yükselen Çelik'te mevcut iş modelini oluşturan  katma değerli  çeliklere geçiş sürecinin mimarı ve şirketin 17 yıldır yönetimini  üstlenmiş olan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanı Barış Göktürk, pay alımı ile birlikte şirketteki ortaklık payını  artırarak şirketin sürdürülebilirliği ve orta/uzun vadeli büyümesi  açısından şirkete duyduğu güveni ortaya koymuş oldu.

Bu pay alımı neticesinde şirketteki hâkim ortak konumundaki Göktürk Ailesi'nin toplam pay adedinde, pay yüzdesinde veya oy hakkı  yüzdesinde herhangi bir değişiklik söz konusu değildir.

Pay devri  sonrasında Barış Göktürk'ün ortaklık içindeki payı %28.1'e ulaşırken Göktürk ailesinin toplam payı %70.4 olarak sabit kaldı. Yönetim Kurulu'nda herhangi bir değişiklik yaşanmazken  şirketin iş modeli ve  faaliyetinde ise bir değişiklik bulunmuyor.

Yükselen Çelik 45 yıldır vasıflı çelik uzun mamul alanında yarı mamul  üretimi yapan ve otomotiv, kalıp, makina ile savunma sanayi  sektörlerinde kendi ürün gruplarında pazar lideri bir şirket olarak  güçlü pozisyonunu sürdürüyor. 2021 yılı için 322 Milyon TL'nin  üzerinde satış hasılatı öngörülüyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Barış Göktürk, "Bugün vasıflı  çelik sektörünün lider şirketi konumundayız. Yükselen Çelik hız  kesmeden büyümeye devam ediyor. Katma değerli ürünlerin üretimi ile  hem ülkemiz ekonomisine katkı sağlıyoruz hem de sektörde öncü olmaya  devam ediyoruz" açıklamalarını yaptı.

Kaynak: Foreks Haber Merkezi

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar