Yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatı 1,7 milyar dolar arttı

Yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatı 1 milyar 704 milyon dolar artış gösterdi ve 226 milyar 631 milyon dolara yükseldi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanan verilere göre, bir önceki hafta 224 milyar 827,3 milyon dolar olan yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatı 7 Mayıs ile sona eren haftada 226 milyar 631,7 milyon dolara geldi.

Bugün açıklanan 7 Mayıs haftasına ilişkin veriler Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla geçen perşembe yerine bugün açıklandı. 14 Mayıs haftasına ilişkin veriler yarın açıklanacak.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar