Yüzde 47 getiri potansiyeli olan hisse: Koç Holding

İş Yatırım, Arçelik ve Tofaş'ı en çok önerilenler listesinden çıkarırken, Koç Holding'i ekledi. Analizde Koç Holding için yüzde 47 yukarı potansiyele işaret edildiğinin altı çizildi.

Abone ol
Abone ol

İş Yatırım, Koç Holding'i 22,00 TL hedef fiyat ve 'AL' tavsiyesi ile en çok önerilenler listesine eklerken, Koç Holding'i 22,00 TL hedef fiyat ve 'AL' tavsiyesi ile en çok önerilenler listesine ekledi.

İş Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:

Model Portföy Değişiklikleri

ARCLK: ARCLK'i en çok önerilenler listemizden giriş tarihinden  itibaren güçlü getirisi nedeniyle çıkartıyoruz. Öneri listemize  eklediğimiz 25 Haziran'dan itibaren ARCLK hisseleri yüzde 23 mutlak getiri  sağlarken, benchmakr endeksi %28 yendi.

TOASO: TOASO'yu en çok önerilenler listemizden faizlerdeki yukarı  yönlü trendin ve TL'deki değer kaybının yurtiçi otomotiv talebine potansiyel olumsuz etkisi nedeniyle çıkartıyoruz.

KCHOL: Portföyünün %'90'ından fazlası halka açık iştiraklerden oluşan Koç Holding'i tarihsel olarak yüksek seviyelere çıkan cari NAD  iskontosu nedeni ile en çok önerilenler listemize ekliyoruz. Hisse net  aktif değerine göre sırasıyla 3 aylık, 1 yıllık ve 3 yıllık %13, %8 ve %8 iskontolarına göre tarihsel olarak daha yüksek bir iskontoyla işlem  görüyor. Holding'in halka açık şirketlerinin NAD'ine göre olan primi  iskontoya dönüşmüş durumda.

Mevcut haliyle hisse, halka açık NAD'ine  göre %19'luk cazip bir iskontoyla işlem görüyor (3 aylık, 1 yıllık ve 3 yıllık primleri sırasıyla %12, %17 ve %16). Genişleyen iskontoların Türk hisse senedi piyasasındaki riskten kaçınma eğilimi, bu sene COVID-19'un olumsuz etkisi ve zayıf karlılıkları sebebiyle  iştiraklerden düşük temettü geliri elde etmesi, iştiraklerine göre  daha yüksek yabancı sahiplik oranı olması ve yabancı payının tarihsel  dip seviyelere gerilemesi gibi sebepleri olduğunu kabul etsek de  mevcut NAD iskontolarının, Holding'in temel değerini yansıtmadığını ve  hisseye iyi bir giriş noktasına işaret ettiği görüşündeyiz. O nedenle şuan Holding hisselerinin iştirak hisselerinden daha cazip olduğunu düşünüyoruz. Hisse başına 22TL'lik hedef fiyatımızla AL tavsiyemizi koruyoruz. Hedef fiyatımız yüzde 47 yukarı yönlü potansiyele işaret ediyor."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar