Ziraat Bankası'na 625 milyon dolarlık kaynak

Ziraat Bankası, uluslararası iki yatırım bankası ile yaklaşık 625 milyon ABD doları tutarında, 3 yıla kadar vadeli, dış finansman işlemi gerçekleştirdi

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Ziraat Bankası, uluslararası iki yatırım bankası ile yaklaşık 625 milyon ABD doları tutarında, 3 yıla kadar vadeli, dış finansman işlemi gerçekleştirdiğini duyurdu.

Ziraat Bankası tarafından konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:

"Ziraat Bankası, uluslararası iki yatırım bankası ile yaklaşık 625 milyon ABD doları tutarında, 3 yıla kadar vadeli, dış finansman işlemi gerçekleştirdi.

Ülkemiz ekonomisinde meydana gelen gelişmeler, risk göstergelerinde görülen iyileşme, yatırımcı güveninde artış, dış finansman imkanlarının artmasına ve fonlama koşullarının daha uygun hale gelmesine zemin oluşturmaktadır.

Bu doğrultuda Bankamız, başta ihracatçılarımız olmak üzere ekonominin tüm sektörlerine sağlanan kaynakları aktarmaya ve ekonomiye destek olmaya devam etmektedir.

Dış finansmanda etkin olarak kaynak yapımızı derinleştirme ve çeşitlendirme stratejimiz önümüzdeki dönemlerde de kararlılıkla sürdürülecektir.

Kaynak: Foreks Haber Merkezi

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa Şirket Haberleri
Yorumlar