Borsamatik

Dört hisse için "AL" önerisi

Ziraat Yatırım tarafından hazırlanan günün önemli şirket haberleri…

Haberi Paylaş

Kapat

Hata mesajı

Ziraat Yatırım'ın hazırladığı günün önemli şirket haberleri:

Aselsan (ASELS, Öneri "Al", Nötr): Ürün ve çözümleri Uruguay, Şili, Arjantin'de kullanılan Aselsan, Güney Amerika'daki varlığını güçlendirmek istiyor. Alınan bilgiye göre, Aselsan, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen 12. LAAD Savunma ve Güvenlik Fuarı'nda ürün ve kabiliyetlerini sergiledi. Şirket yöneticileri, fuar boyunca Uruguay, Peru, Paraguay, Brezilya, Arjantin, Şili, Kolombiya ve Güney Afrika'nın kuvvet komutanları, savunma bakanlıkları temsilcileri ve üst düzey askeri yetkilileri ile bölgedeki varlığını güçlendirmek için önemli temaslarda bulundu. Kaynak: AA

İş Bankası (ISCTR, Öneri "AL", Nötr): Banka tarafından, toplamda 1 milyar Euro veya Türk Lirası da dahil diğer para birimlerinde muadili tutara kadar, yurt dışında İpotek Teminatlı Menkul Kıymet ihraç edilmesine ilişkin olarak SPK'ya gerekli başvuruda bulunulmuştur.

Vakıfbank (VAKBN, Öneri "AL", Nötr): 126 gün vadeli 300mn TL nominal değerli ve 161 gün vadeli 100mn TL nominal değerli Vakıfbank finansman bonoları ihraç ve halka arz edilecek olup Vakıfbank Finansman Bonolarının ihraç ve halka arzına ilişkin talep toplama işlemi 15- 16 -17 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Söz konusu bonolara, 400mn TL nominal olan halka arz büyüklüğünden fazla talep gelmesi durumunda toplam halka arz miktarı 600mn TL nominal tutara yükseltilebilecektir.

Doğan Şirketler Grubu Holding (DOHOL, Nötr): Şirket 13mn TL ödenmiş sermayesinde %100 oranında pay sahibi olduğu doğrudan bağlı ortaklığı Trend Motosiklet Pazarlama A.Ş.'nin sermayesinin 3mn TL'si nakden artırılmak suretiyle 16mn TL'ye çıkarılmasında, sermaye artırımının Trend Motosiklet Pazarlama A.Ş.'nin 12.04.2019 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul toplantısında onaylandığı görülerek; yeni pay alma hakkının tamamının kullanılmasına bu çerçevede sermaye artırımına katılım tutarının 3mn TL olarak belirlenmesine, karar verilmiştir. Söz konusu sermaye artırımından sağlanacak fonun tamamı Trend Motosiklet Pazarlama A.Ş. tarafından finansal borç ödemesinde kullanılacaktır.

Türk Hava Yolları (THYAO, Öneri "AL", Nötr): THY, Birleşik Arap Emirlikleri'nde Abu Dhabi ve Dubai'nin ardından haftanın her günü karşılıklı uçacağı Sharjah'a tarifeli seferler başlattı. Sharjah, THY'nin uçuş ağına eklediği 307. destinasyon oldu.

YORUM EKLE

Adınız, Soyadınız Mesajınız
Yorum Ekle

Bizi Takip Edin

Facebook Twitter G+ Linkedin