1000 Yatırımlar Holding’den yeni yatırım

1000 Yatırımlar Holding, Yıldız Holding'in Ufuk Yatırım Yönetim ve Gayrimenkul Anonim Şirketi'ndeki hisselerinin alımına yönelik Milpa, MYK2 Enerji, Bulls Yatırım Holding, ,Bulls Yatırım Menkul Değerler ve Re -Pie Portföy Yönetimi ile birlikte önemli bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma, şirketin büyüme stratejileri doğrultusunda önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

1000 Yatırımlar Holding A.Ş. (BINHO), Ufuk Yatırım Yönetim ve Gayrimenkul A.Ş.'nin paylarının alınması hakkında açıklama yaptı.

Konu ile ilgili KAP açıklaması şöyle:

"Şirketimizce, Ufuk Yatırım Yönetim ve Gayrimenkul Anonim Şirketi paylarının satın alınması ile ilgili olarak;

Yıldız Holding A.Ş. ("Satıcı")'nin Ufuk Yatırım Yönetim ve Gayrimenkul Anonim Şirketi ("Ufuk Yatırım") sermayesinde sahip olduğu paylardan 43.579.642,1 TL nominal değerli 4.357.964.210 adet paylarının satın alınmasına dair Satıcı ile Şirketimiz ve diğer alıcılar Milpa Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi Ve Ticaret A.Ş., MYK2 Enerji Elektrik İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bulls Yatırım Holding A.Ş., Bulls Yatırım Menkul Değerler A.Ş., ve Re -Pie Portföy Yönetimi Anonim Şirketi (Özel Portföy Yönetim Hizmeti Verilen Müşterileri adına)    ("Alıcılar")   Hisse Alım Satım Sözleşmesi ("Sözleşme") 14/06/2024 tarihinde imzalanmasına,

Hisse Alım Satım Sözleşmesi ile Şirketimiz, Satıcı' nın Ufuk Yatırım sermayesinde sahip olduğu payların 1.307.389,26 TL nominal değerli 130.738.926 adet payı, Hisse Alım Satım Sözleşmesinde öngörülen bazı uyarlamalara tabi olmak üzere 1.440.000 USD'lik bedel üzerinden, satın alınmasına, Hisse Alım Satım Sözleşmesinde öngörülen şartların ve kapanış koşullarının yerine getirilmesi halinde, işlemin tamamlanması ve pay devri ile kapanış işlemlerinin gerçekleştirilmesine, Karar verilmiştir."

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar