150 milyon dolarlık hisse satışı

SEC dosyalarında yer alan veriye göre, JPMorgan CEO'su Jamie Dimon yaklaşık 150 milyon dolarlık hissesini satma kararı aldı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

JPMorgan Chase CEO'su Jamie Dimon, Perşembe günü yayınlanan bir SEC dosyasına göre bankadaki yaklaşık 150 milyon dolarlık hissesini sattı. Bu, ABD'nin en büyük kredi veren kuruluşunun başkanının 2005'te göreve gelmesinden bu yana ilk kez hisse sattığı anlamına geliyor.

Banka, geçen Ekim ayında yaptığı bir başvuruda, Dimon ve ailesinin 8,6 milyonluk hisselerinin 1 milyonunu satmayı planladıklarını belirtmişti. Wall Street'te en uzun süre görev yapan üst düzey yöneticilerden biri olan Dimon, şu ana kadar bankanın 821.778 hissesini sattı.

TAZMİNATI 36 MİLYON DOLARA YÜKSELDİ

Bir şirket sözcüsü Ekim ayında yaptığı açıklamada, satışın liderliğin devriyle ilgili olmadığını ve Dimon’un şu anda daha fazla hisse satma planı olmadığını ancak gelecekte bunu düşünebileceğini söyledi. Dimon'un tazminatı 2023 yılı için yaklaşık yüzde 4,3 artışla 36 milyon dolara yükseldi.

JPMorgan geçen yıl şimdiye kadarki en büyük yıllık kârını açıkladı. Ayrıca Mayıs ayında başarısız olan bölgesel banka First Republic Bank'ı da satın aldı ve bu da kârın artmasına yardımcı oldu.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar