​Aksel’de kurul kaydından çıkartılan paylar

SPK, Aksel Enerji Yatırım Holding AŞ hisselerindeki hareketleri nedeniyle bir kısım yatırımcıya, 2 yıl süreyle borsalarda geçici işlem yapma yasağı getirdi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun KAP’a yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sermaye Piyasası Kurulu Karar Organı’nın 06/05/2014 tarihli toplantısın da,  Aksel Enerji Yatırım Holding A.Ş. pay piyasasında bildirilen dönemlere ait hareketlerin 6362  sayılı Sermaye Piyasası Kanunu 101 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi ve Kurul'unuzun V-101.1 sayılı Bilgi Su istimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbir Tebliği'nin 6’ncı maddesinin ikinci fıkrası uyarınca bir kısım yatırımcıya, 2 yıl süreyle borsalarda geçici işlem yapma yasağı getirildiği bildirilmiştir. 

İşlem yasağı uygulamaları ile bağlantılı olarak takas işlemlerine konu edilmelerinin önlenmesini teminen suça konu edilmiş paylar "Yasaklı Pay" statüsünde, suça konu edilmiş paylar dışındaki kaydi paylar ise "Borsada işlem görmeyen pay" statüsünde izlenmekte olup bilgiler ekte yer almaktadır.”

Kategoriler Gündem
Yorumlar