Asyada endeksler yön bulmakta zorlandı

Asya Pasifik Bölgesinde endeksler Salı günkü işlemlerde yön bulmakta zorlandı. Çin'de ise devlet fonlarının piyasa müdahalesi dikkat çekti. Çin CSI 300 endeksi, devlet destekli fonların alıma geçerek piyasalara müdahale etmesi ile kayıplarını sildi ve yataya döndü.

Abone ol
Abone ol

Asya Borsaları Salı günkü işlemlerde karışık seyretti.

Avustralya'nın S&P/ASX 200 Endeksi, erken kazançlarının bir kısmını geri verse de yukarıda seyretti. Japonya'da Topix ve Nikkei 225 Endeksleri de kazanıma yöneldi.

Güney Kore hisse senetleri ise sert geriledi.

Japonya'da bu sabah açıklanan verilere göre, 2020 yılının sonunda ülke ekoınomisi çift haneli büyüme kaydederek, güçlenmenin devam ettiğinin altını çizdi. Ülkede yıllıklandırılmış bazda gayrısafi yurt içi hasıla yüzde 11.7 düzeyinde gerçekleşti.

Bugün bir ara yüzde 3,2’ye kadar düşen Çin CSI 300 endeksi, devlet destekli fonların alıma geçerek piyasalara müdahale etmesi ile kayıplarını sildi ve yataya döndü.

Bloomberg'in haberine göre Çin’de “Milli Takım” olarak bilinen fonlar, “Pekin’de Ulusal Halk Kongresi yıllık toplantıları devam ederken, istikrarı korumak için” devreye girdi.

Kategoriler Dünya Piyasaları
Yorumlar