"Belediyeler kimsenin arka bahçesi değil"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkari Belediyesi'ne kayyum atanmasından sonra Meclis'te DEM Parti tarafından yapılan işgal eylemiyle ilgili, "Yargının Hakkari ile ilgili vermiş olduğu karar kimseyi rahatsız etmesin. Yargı burada kanunu değil, hukuku konuşturmuş ve kararını da buna göre vermiştir. Belediyeler kimsenin arka bahçesi değildir" dedi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8. Anadolu Medya Ödülleri töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın konuşmasından önemli satır başları şöyle: 

"Müslümanlığımızla birlikte insanlığımızın da sınandığı bu cinnet haline tepki göstermek Filistin halkına karşı insani görevimizdir.

Yıllardır bize basın özgürlüğü dersi verenler, görüyoruz ki işgal altındaki Filistin topraklarında yaşananlara seslerini çıkarmıyor.

(İsrail'in Gazze'yi işgaliyle ilgili), Bugün soykırım karşısında üç maymunu oynayanlar alınlarına yapışan kara lekeyi ömürleri boyunca silemeyecek.

Anadolu Ajansımız ve TRT'miz sahadaki cesur çalışanlarıyla Gazze'de işlenen cinayetleri tüm çıplaklığıyla dünyaya anlattı. Biz Filistinli kardeşlerimizi savunurken aslında insanlığı savunuyoruz, barışı, adaleti ve özgürlükleri de savunuyoruz.

MECLİS'TEKİ DEM PARTİ EYLEMİNE İLK TEPKİ
Terörle sivil siyaset yan yana durmaz, terörle demokrasi bir arada bulunmaz.

Yargının Hakkari ile ilgili vermiş olduğu karar kimseyi rahatsız etmesin. Yargı burada kanunu değil, hukuku konuşturmuş ve kararını da buna göre vermiştir.

Sırtını elinde kalaşnikof olana, molotof olana, bomba olana dayayarak meşru siyaset yapılmaz.

Bağırarak, Mecliste nümayiş yaparak milletin temsilcilerini susturacaklarını zannedenlere şunu hatırlatıyorum, belediyeler kimsenin arka bahçesi değildir."

Kaynak: Ekonomim

 

Kategoriler Gündem
Yorumlar