Beyaz Saray'dan Biden açıklaması

Mevcut başkan Joe Biden, müttefikine, yarışa devam edip etmemeyi değerlendirdiğini söyledi. ABD'li üstü düzey yetkililer, Biden'ın seçim yarışından çekilmeye karar vermesi durumunda yerini alacak ilk seçeneğin Başkan Yardımcısı Kamala Harris olacağını söylüyor. Beyaz Saray ise Biden'ın başkanlık yarışından çekilip çekilmeyeceğine ilişkin sorulara "Kesinlikle hayır" yanıtını verdi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

ABD Başkanı Joe Biden, müttefikine yarışa devam edip etmemeyi değerlendirdiğini söyledi.

Bilgiyi, Reuters haber ajansı ABD'nin New York Times gazetesine dayandırarak paylaştı.

Yedi üst düzey kaynağa göre, ABD Başkanı Joe Biden'ın yeniden seçilme kampanyasına devam etmeme kararı alması durumunda yerine geçebilecek en iyi alternatif Başkan Yardımcısı Kamala Harris.

NTV'nin Reuters'dan derlediği bilgilere göre, Biden'ın geçen hafta rakibi Donald Trump'a karşı ilk tartışmada sergilediği beceriksiz, tutarsız ve tepki çeken performansı, Demokrat Parti içinde Biden'ın ikinci bir dönem için yeterince uygun olmadığı endişesine yol açtı.

Öte yandan bir Beyaz Saray yetkilisinden alınan bilgiye göre Biden , Senato çoğunluk lideri Chuck Schumer ile konuştu. 

BEYAZ SARAY: BİDEN BAŞKANLIK YARIŞINDAN ÇEKİLMEYECEK

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başkan Biden'ın münazara günü soğuk algınlığı geçirdiğini, bu nedenle sesinin kısık olduğunu ve seyahatleri nedeniyle jet-lagin de etkisi bulunduğunu dile getiren Jean-Pierre, Başkan'ın canlı yayın tartışmasıyla ilgili "İyi bir gece geçirmedi." değerlendirmesini yaptı.

Jean-Pierre, Biden'ın başkanlık yarışından çekilip çekilmeyeceğine ilişkin sorulara "Kesinlikle hayır." yanıtını verdi.

Kaynak: NTV

 

Kategoriler Gündem
Yorumlar