​Borsa İstanbul, AKSEL’e “dur” dedi

Geçtiğimiz Cuma günü yaptığımız “Borsanın son modasına Aksel de uydu” başlıklı haberimizin ardından Borsa İstanbul, olağan dışı fiyat-miktar hareketleri nedeniyle Aksel Enerji’nin pay işlem sırasını durdurdu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Borsamatik.com.tr, Cuma günü yatırımcıları Aksel Enerji hisse senetlerinde yaşanan hareketlerle ilgili yatırımcıları uyarmıştı. Haberde Anel Telekom'da uygulanan stratejinin bir benzerinin Aksel Enerji'de de uygulanmaya başlandığının bilgisi verilmişti. Haftanın ilk gününe dikkat çekici işlem hareketleriyle başlayan hisse, Borsa İstanbul'un da gözünden kaçmadıBorsa İstanbul’dan KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “AKSEL.E pay işlem sırası, anılan payın piyasasında meydana gelen olağandışı fiyat-miktar hareketleri nedeniyle Borsa İstanbul Otomatik Seans Durdurma Sistemi tarafından 09:51:00'a kadar durdurulmuştur.”Öte yandan ilk seansta AKSEL.E hisse senedi 10,55 TL'den  taban oldu.

İşte 18 Nisan tarihli o haberimiz;

Anel Telekom’da uygulanan strateji Aksel Enerji’de de uygulanmaya başladı. Oyuncuların yeni modası önce çıkart sonra düşür sat. Hisse senedinin fiyatı yüzde 200-300 düşürülüyor sonra 4 tabanda çok düştü diye gelen alıcıya satılıyor. İşte bu senetlerden biri de Aksel Enerji. Yatırımcılar, bu tür operasyonlara karşı uyarılıyor. Son dönemin modası haline gelen fiyatı birkaç kat sesiz sedasız yükselt sonra taban taban belirli fiyata çek sat. Nitekim en son bu hareket Anel Telekom’da da olmuştu. Hisse senedi 3.70 kadar çekildi ve 2 liraya yakın fiyatta satıldı. Çok değil, daha 1 yıl bile olmadan fiyatı 2 liradan 20 liraya kadar yükseltilen hisse senedi günlerdir taban yapıyor. Piyasaya genelde 4 tabana alışla geldiğini gören oyuncular 4 ya da 5 tabanda malı satmaları halinde bile yüzde 300-400 gibi müthiş bir para kazanmış oluyorlar. Yatırımcılar bu tür hareketlere karşı uyarılıyor.

Kategoriler Gündem
Yorumlar