Borsa İstanbul'dan 1 hisseye emir paketi tedbiri

Sermaye Piyasası Kurulu'nun Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi kapsamında bir hisseye 5 Temmuz 2024 seans sonuna kadar 'Emir paketi tedbiri' uygulanmasına karar verildi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Sermaye Piyasası Kurulu'nun Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi kapsamında bir hisseye 5 Temmuz 2024 seans sonuna kadar 'Emir paketi tedbiri' uygulanmasına karar verildi.

Konuyla ilgili KAP açıklaması şöyle:

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında DENGE.E payları 06/06/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 05/07/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir."

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar