Borsa İstanbul'u kısa vadede neler bekliyor?

Dün seans içerisinde 10962 seviyesini test eden endeks, bu seviyeden gelen realizasyonların etkisiyle 10834 seviyesine kadar geriledi. Bugüne de pozitif başlayan endekste ana yön olarak yukarı doğru ilerlemeye devam ederken 10.800 seviyesine yakın bir yatay seyir ve kar realizasyonları dikkat çekiyor.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Dün seans içerisinde 10962 seviyesini test eden endeks, bu seviyeden gelen realizasyonların etkisiyle 10834 seviyesine kadar geriledi. Kapanışa doğru ılımlı tepki alımlarıyla karşılaşan endeks, %0,11 artışla 10864 seviyesinden kapandı.

Teknik göstergeler, BIST 100 endeksinin güçlü bir tarafta olmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu da endeksin mevcut seviyelerden daha yukarı çıkma potansiyeline işaret ediyor. Yatırımcıların, teknik göstergeleri takip ederek stratejilerini buna göre belirlemelerinde faydalı var.

Teknik Göstergeler Ne Diyor?

BIST 100 endeksinde yukarı yönlü hareketler devam ederken, 10.800 seviyesi kritik bir direnç noktası olarak karşımıza çıkıyor. Analistler, yatırımcıları bu seviyeye dikkat etmeleri ve temkinli hareket etmeleri konusunda uyarıyor.

Uzmanlar, 10.800 seviyesinin üzerinde kalıcı olunabilirse yeni rekorların güçlü bir şekilde gelebileciğinin altını çiziyor. Ancak, bu seviyenin üzerinde kalınamaması durumunda, 10.600 seviyesi ilk destek noktası olarak önem kazanıyor.

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar