Bullard: Verileri bekleyip göreceğiz

Ulusal Ekonomistler Kulübü'nde konuşan St. Louis Fed Başkanı Bullard, Beyaz Saray'a piyasalarda her kargaşa yaşandığında faiz indirimi beklenmemesi mesajı verdi.

Abone ol
Abone ol

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, Beyaz Saray'a ticaret politikası  tehditlerinin veya açıklamalarını piyasaları kargaşaya sürüklediği her anda Fed'den faiz indirimi beklenmemesi gerektiği mesajını verdi.
   

Fed'in geçtiğimiz hafta yaptığı faiz indirimi ile para politikasını "kayda değer şekilde" gevşek hale getirdiğini ve ABD ile Çin arasındaki ticari gerilimin neden olduğu belirsizliği yeterince telafi ettiğini  savunan Bullard, "Fed'in her tehdide yanıt vermesinin, kısasa kısas bir  ticaret savaşında karşı tehdit oluşturmasının gerçekçi olduğunu  düşünmüyorum" diye konuştu.
   

Ulusal Ekonomistler Kulübü'nde konuşan Bullard, faiz indirimlerine bundan sonra daha sabırlı şekilde yaklaşacağının sinyalini vererek, "Faizlerin Fed'in Eylül toplantısında yeniden indirilmesi gerekip  gerekmediğine karar vermeden önce verileri bekleyip görmek uygun olacak" dedi.

Yorumlar