Çeyrek altın fiyatı ne kadar? 19 Eylül çeyrek altın fiyatları

Çeyrek altın fiyatı anlık olarak vatandaşlar tarafından takip ediliyor. 19 Eylül çeyrek altın ne kadar? Kapalıçarşı’da günlük altın fiyatlarının ne kadar olduğu merak ediliyor. Dün, altının ons fiyatı ve dolar kurundaki değer kaybıyla gerileyen gram altın, günü yüzde 0,9 azalışla 272,6 liradan tamamladı.

Abone ol
Abone ol

Çeyrek altın fiyatı ile ilgili Kapalıçarşı son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Çeyrek altın bugün ne kadar? Altın almak isteyen vatandaşlar heyecanla yapılan açıklamaları takip ediyorlar. Dün, altının ons fiyatı ve dolar kurundaki değer kaybıyla gerileyen gram altın, günü yüzde 0,9 azalışla 272,6 liradan tamamladı. Altının gramı, bugüne yükselişle başlamasının ardından saat 11.00  itibarıyla yüzde 0,3 değer kazanarak 273,5 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı'da çeyrek altın 446 lira, Cumhuriyet altını 1.824 liradan satılıyor.

Çeyrek altın 11.53 itibari ile 439,00 TL'den  alınıyor, 450 TL'den satılıyor. Dün, altının ons fiyatı ve dolar kurundaki değer kaybıyla gerileyen gram altın, günü yüzde 0,9 azalışla 272,6 liradan tamamladı.

Altının gramı, bugüne yükselişle başlamasının ardından saat 11.00  itibarıyla yüzde 0,3 değer kazanarak 273,5 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı'da çeyrek altın 446 lira, Cumhuriyet altını 1.824 liradan satılıyor.

Analistler, tahminler doğrultusunda ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz indirmesi ve Japonya Merkez Bankasının para politikasında değişikliğe gitmemesinin ardından bugün İngiltere Merkez Bankasının (BoE) kararlarının takip edileceğini bildirdi.    

ÇEYREK ALTININ YERİNİ GRAM ALTIN ALDI

Düğünlere en çok götürülen çeyrek altının fiyatı 450 liraya ulaştı. Fiyatı yüksek bulanların yeni tercihi ise 265 lira olan gram altın ve 132 lira fiyatıyla yarım gram altın oldu. Bursa Kapalı Çarşı kuyumcu esnafı Sercan Kaya, geçen yıla göre çeyrek altın satışlarında yüzde 30 oranında düşüş olduğunu, buna paralel olarak gram ve yarım gram altın satışlarında yüzde 100'e yakın bir artış gerçekleştiğini söyledi.

Konular Altın
Yorumlar