Endeks toparladı, kazançlar yüzde 2'yi geçti

BIST 100, dünkü yüzde 1’lik değer artışının ardından bugün de pozitif seyrini korudu. BIST 100 Endeksi bugünü yüzde 2,26 artışla 10682,15 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 128 milyar 374 milyon TL oldu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

BIST 100, dünkü yüzde 1’lik değer artışının ardından bugün de pozitif seyrini korudu.

BIST 100 Endeksi bugünü yüzde 2,26 artışla 10682,15 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 128 milyar 374 milyon TL oldu.

Günün öne çıkan haberleri ise şu şekilde:

Enflasyon Haziran'da yıllık yüzde 71,60 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu, Haziran ayı enflasyon verilerini açıkladı. Enflasyon Haziran'da aylık bazda yüzde 1,64, yıllık bazda yüzde 71,60 oldu.

Şimşek: 'Dezenflasyon süreci başladı'

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Haziran ayı enflasyon verisi sonrası açıklamalarda bulundu. Şimşek, "Finansal istikrar, sürdürülebilir cari açık, rezerv birikimi ve gri listeden çıkış gibi birçok alanda elde ettiğimiz başarıyı programımızın ana hedefi olan dezenflasyonda da belirgin bir şekilde göreceğiz.' ifadelerini kullandı.

PPK özetinde 'enflasyon' vurgusu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Kurul, parasal sıkılaştırmanın gecikmeli etkilerini de göz önünde bulundurarak politika faizinin sabit tutulmasına karar vermekle birlikte, enflasyon üzerindeki yukarı yönlü risklere karşı ihtiyatlı duruşunu yinelemiştir" denildi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar