Enterra Enerji'den yurt dışı hamlesi

Geçtiğimiz mart ayında halka arzı gerçekleşen IC Enterra Yenilenebilir Enerji (ENTRA) İtalya'da yenilenebilir enerji projeleri gerçekleştirmek üzere yeni bir şirket kurma kararı aldı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

IC Enterra Yenilenebilir Enerji (ENTRA) İtalya'da yenilenebilir enerji projeleri gerçekleştirmek üzere yeni bir şirket kurma kararı aldı.

Konu ile ilgili KAP açıklaması şöyle:

"Şirketimiz, halka arz izahnamemizde de vurguladığımız üzere hem yurtiçi hem yurtdışında sürdürülebilir büyüme ve portföyünü çeşitlendirme hedefiyle bir süredir yatırım fırsatlarını takip etmektedir.

Bu çerçevede, bir süredir devam eden incelemelerimiz sonucunda, İtalya'da yenilenebilir enerji projeleri gerçekleştirmek üzere ilgili mevzuat çerçevesinde Şirketimizin %100 ortağı olduğu yeni bir şirket kurmaya ve/veya var olan şirketlerin hisselerini devralmaya, yeni kurulacak şirketin isim ve sermaye miktarının, var olan şirket devralınacak ise ilgili şirketin tespiti ile her türlü kurulum/devir işlemlerinin tamamlanması için Genel Müdürümüz Sayın Taşkın Kızılok'un yetkili kılınmasına, 15.05.2024 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında karar verilmiştir.

 Yatırımcılarımız süreç hakkında, ilgili mevzuat çerçevesinde açıklanması gereken bir durum olduğunda Kamu Aydınlatma Platformu aracılığıyla eş zamanlı olarak bilgilendirilecektir."

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar