Erdoğan: Ekonomide güçlü bir ekip kurduk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin (MÜSİAD) Yönetim Kurulu üyelerini Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabulün ardından açıklamalarda bulundu.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tasarruf tedbirlerine tüm kamu personeli uymak zorunda. Harcanan her kuruşun hesabı sorulacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB İkiz Kuleleri'nde düzenlenen TOBB Genel Kurulu'nda konuştu.

Erdoğan'ın öne çıkan açıklamaları şu şekilde:

- İnşallah 4 yıllık seçimsiz bir dönemine girdik, milletimizin gerçek gündemine kaynak ayırabileceğiz.

- TOGG'un ne kadar stratejik bir hamle olduğu bugün daha iyi anlaşılıyor. Uzun yıllar sonra bu sefer treni ve trendi kaçırmadık. Yerli ve milli markamız TOGG'la elektrikli araç sektöründe "biz de varız" dedik.

- Ekonomide güçlü bir ekip kurduk. Yol haritasını harfiyen uyguluyoruz. Seçimde sandıkta bedel ödeme pahasına popülizme meyletmedik. İlave yük oluşturacak bir adım atmadık.

- Ülkemizin risk primi giderek düşüyor. Bu düşüş sayesinde iş dünyamızın dış finansmana erişim koşulları da iyileşiyor.

- Tasarruf tedbirlerine tüm kamu personeli uymak zorunda. Harcanan her kuruşun hesabı sorulacak.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa Gündem
Yorumlar