Erdoğan'ın CHP ziyareti ne zaman?

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'ye yapacağı iadeiziyaretin tarihinin henüz belli olmadığını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanı'nın bu konuda bir açıklaması var, 9 Haziran sonrasını işaret ediyor ama bayramdan önce mi sonra mı olacağı konusunda henüz bir netlik yok." dedi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Yücel, parti genel merkezinde Genel Başkan Özgür Özel'in başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısına ilişkin açıklama yaptı.

Yücel, Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesi ve Kırklareli Lüleburgaz Büyükkarıştıran beldesinin de içinde bulunduğu toplam 7 seçim çevresinde dün, yerel seçimlerin tekrar edildiğini söyledi. Pınarbaşı'nda 289 oy farkla, Büyükkarıştıran'da da 185 oy farkla seçimi CHP'nin kazandığını anımsatan Yücel, CHP'li belediyelerin sayısının 409'dan 411'e çıktığını söyledi.

Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış'ın görevden alınmasını değerlendiren Yücel, "Kayyum uygulaması demokrasiye tahammülsüzlüktür. Kayyum atamak, masumiyet karinesini yok saymak, henüz hakkında kesinleşmiş bir yargı kararı olmayan seçilmiş belediye başkanını doğrudan doğruya suçlu ilan etmektir." ifadelerini kullandı.

"BİZ ÜLKENİN NORMALLEŞMESİNİ İSTİYORUZ"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kızılcahamam'da İstişare ve Değerlendirme toplantısında yaptığı "siyasette yumuşama" açıklamalarına ilişkin Yücel, "Biz kimseden yumuşama, mumuşama beklemiyoruz. Biz ülkenin normalleşmesini istiyoruz. Hukukun üstünlüğünün, yargı bağımsızlığının tesis edilmesini, siyasetteki kamplaşmanın, kutuplaşmanın bitirilmesi, tansiyonun düşürülmesi ve demokrasinin tüm kurumlarıyla, kurallarıyla ve gelenekleriyle yeniden hayata geçmesini istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Asgari ücretin, enflasyon karşısında 5 ayda eridiğini öne süren Yücel, CHP olarak asgari ücretin 3 ayda bir güncellenmesi, ayrıca en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çekilmesi için TBMM'ye kanun teklifi verdiklerini ifade etti.

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yücel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'ye yapacağı iadeiziyaretin tarihine ilişkin soruya, "Ziyaretin tarihi belli olduğunda paylaşılır. Sayın Cumhurbaşkanı'nın bu konuda bir açıklaması var, 9 Haziran sonrasını işaret ediyor ama bayramdan önce mi sonra mı olacağı konusunda henüz bir netlik yok." yanıtını verdi.

Kaynak: Dünya

 

Kategoriler Gündem
Yorumlar