Fransa'da rekor günlük vaka

Fransa’da son 24 saatte 208 bin 99 yeni COVID-19 vakası tespit edilmesiyle pandeminin başlamasından bu yana günlük vaka sayısı rekoru kırıldı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Fransa'da COVID-19 salgınında vaka ve can kayıplarındaki endişe verici artış sürüyor. Fransa Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte ülke genelinde 208 bin 99 yeni vaka tespit edildiğini bildirdi. Bu sayı salgının başlamasından bu yana 1 günde kaydedilen en yüksek günlük vaka sayısı olarak kayıtlara geçti.

Ülkede son veriyle birlikte toplam vaka sayısı 9 milyon 534 bin 357'ye ulaştı. Son 24 saatte 184 kişinin COVID-19 nedeniyle hayatını kaybettiği ülkede virüs kaynaklı toplam can kaybı ise 123 bin 372'e yükseldi. Ülke genelinde 3 bin 469'u yoğun bakımda olmak üzere toplam 17 bin 856 kişi hastanelerde tedavi görüyor.

Bakan Veran: "1 milyon enfekte Fransız bulunuyor"

Fransa Sağlık Bakanı Oliver Veran, bugün Meclis’te yaptığı konuşmada, Omicron ve Delta’yı düşman olarak tanımlayarak 5’inci dalganın "dev bir dalga" olduğunu söyledi. Bakan Veran "Bu, her saniyenin 2 Fransız vatandaşına pozitif teşhis konduğu anlamına geliyor. Böyle bir durum hiç yaşamadık. Tahmin edersem kesinlikle 1 milyon enfekte Fransız bulunuyor" ifadelerini kullandı. Bakan Veran, Fransa'daki hastanelerin durumunun "endişe verici" olduğunu söyledi.

Kategoriler Dünya Piyasaları
Yorumlar