Galatarasay'a UEFA'dan sevindiren haber

Galatasaray, mali konularda UEFA ile imzalamış olduğu Uzlaşma Anlaşması'ndan bir yıl erken çıktığını açıkladı. Haberle birlikte satıcılı seyreden Galatasaray hisseleri yüzde 1'in üzerinde yükselişe geçti.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Galatarasay, UEFA Uzlaşma Anlaşması'ndan 1 yıl erken çıktı. Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya göre, Galatasaray'ın gerekli şartları sağladığı ve mali kriterlere tam uyum gerekçesiyle UEFA'ya yapılan Uzlaşma Anlaşması'ndan erken çıkma talebi kabul edildi. Böylece Galatasaray, UEFA ile 3 yıllık mali kriterlerde uzlaşma macerasını tamamlamış oldu. Uygulanan idari, mali ve sportif kısıtlamalar tümüyle bugün itibarıyle kaldırıldı.

Haberle birlikte dünkü kapanış seviyelerinin altında seyreden Galatasaray hisseleri yüzde 1'in üzerinde prim yaptı ve 3,95 seviyelerine çıktı.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

"Kulübümüz, UEFA ile 13 Haziran 2018 tarihinde imzaladığı Uzlaşma Anlaşması’na tam uyum göstermesinin ardından Uzlaşma Anlaşması  kapsamında öngörülen süreden 1 yıl erken çıkmak amacıyla 2021 yılının Şubat ayında başvuruda bulunmuştur.

UEFA’nın ilgili birimleri tarafından son 3 mali yıl sonuçları ve 2020/21 mali yıl öngörüleri üzerinde yapılan incelemelerin ardından  kulübümüzün başa baş kriteri başta olmak üzere Uzlaşma Anlaşması’nın  tüm şartlarına tam uyum gösterdiği tespit edilmiştir.

Bugün UEFA Kulüp Finansal Kontrol Birimi Baş Müfettişi Sn. Yves Leterme tarafından kulübümüze gönderilen yazıyla beraber kulübümüz, Uzlaşma Anlaşması kapsamından çıkmıştır.

Bu kararla beraber kulübümüz için Uzlaşma Anlaşması kapsamında  uygulanan idari, mali ve sportif kısıtlamalar tümüyle kaldırılmıştır.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar