Gedik Yatırım model portföyünde değişikliğe gitti

Gedik Yatırım, Türk Telekom'u model portföyünden çıkarırken Doğan Holding'i 19,30 TL hedef fiyatla model portföyüne ekledi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Gedik Yatırım, Türk Telekom'u model portföyünden çıkarırken Doğan Holding'i 19,30 TL hedef fiyatla model portföyüne ekledi.

Rapordaki detaylar şu şekilde:

Türk Telekom’u Model Portföyümüzden çıkarıyoruz: Türk Telekom’u model portföyümüzdeki telekom sektörü ağırlığını azaltmak amacıyla; model portföyümüze eklediğimiz 8 Şubat
2024 tarihinden günümüze, BIST 100 göreceli olarak %32 ve mutlak getiri olarak %58,5 getiri ile model portföyümüzden çıkarıyoruz.

Doğan Holding’i Model Portföyümüze ekliyoruz: Doğan Holding’deki tahmini net aktif değer iskontosunun ve bilanço rasyolarının cazip seviyelere gelmesi; uzun vadede güçlü nakit akışı potansiyeli barındıran yatırımları, göreceli düşük marjlı işlerin payının azaltılması stratejisi ve iyi çeşitlendirildiğini düşündüğümüz iştirak yapısı sebebiyle model portföyümüze ekliyoruz. Holding’in güçlü solo net nakit pozisyonunun, şirkete orta vadede yeni yatırım imkanları da sunabileceğini düşünüyoruz. Şirket’in en güncel net varlık kırılımına göre; hedef fiyatımızı
19.30TL/hisse (Önceki: 17.50TL/hisse) olarak revize ediyoruz. Holding iskontosu olarak şu aşamada %35 kullanmaya devam ediyoruz.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa Hisse Yorumları
Yorumlar