Günün önemli şirket ve sektör haberleri

Tacirler Yatırım, günlük bülteninde günün şirket ve sektör haberlerini detaylarıyla paylaştı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Tacirler Yatırım, günlük bülteninde günün şirket ve sektör haberlerini detaylarıyla paylaştı.

Rapordaki detaylar şu şekilde:

AKFGY: Akfen GYO, 4Ç23 finansal sonuçlarını 1,63 milyar TL net zarar ile açıkladı. Şirket, bir önceki çeyrek 163 milyon TL net zarar, bir önceki yılın aynı döneminde ise 38 milyon TL net zarar ile açıklamıştı.

SOKM (Hafif Negatif): Şok Marketler, 4Ç23 finansal sonuçlarını 1,8 milyar TL net kar ile açıkladı. TMS-29 etkisi hariç net kar 535 milyon TL ile piyasa beklentisi olan 947 milyon TL’nin altında gerçekleşti. TMS-29 etkisinden arındırılmış FAVÖK 2,2 milyar TL ile piyasa beklentisi olan 2,4 milyar TL’nin hafif altında gerçekleşti. Ek olarak şirket, pay başına brüt 2,53 TL temettü dağıtma kararı aldı. Temettü verimi %4 düzeyinde. Şirket, TMS-29 etkisi hariç 2024 yılı beklentilerini: %65 konsolide satış büyümesi, %6 FAVÖK marjı, Cironun %2,5-%3 düzeyinde yatırım harcamaları şeklinde açıkladı.

AEFES: Anadolu Efes, William Grant & Sons şirketiyle viski, likör ve cin dahil şirketin tüm ürün portföyünün Türkiye'de satış, pazarlama ve dağıtımına ilişkin olarak anlaşma imzaladı. Ürünlerin satış, pazarlama ve dağıtımına yılın ikinci yarısında başlanacak.

ALGYO: Alarko GYO, pay başına brüt 0,05 TL temettü dağıtma kararı aldı. Temettü verimi %0,11 düzeyinde.

BRSAN: Borusan, 1Ç24 finansal sonuçlarını 8 Mayıs tarihinde açıklayacağını duyurdu.

NATEN: Naturel Yenilenebilir Enerji, 4Ç23 finansal sonuçlarını 376 milyon TL net zarar ile açıkladı. Şirket, bir önceki çeyrek 138 milyon TL net kar, bir önceki yılın aynı döneminde ise 368 milyon TL net zarar ile açıklamıştı.

RAYSG: Ray Sigorta, mart ayı brüt prim üretimi verilerini açıkladı. Mart ayında toplam brüt prim üretimi, bir önceki yılın aynı dönemine göre %153 artışla 2,7 milyar TL düzeyinde gerçekleşti. 2024 yılının ilk 3 aylık döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre %144 artışla 6,6 milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

TURSG: Türkiye Sigorta, mart ayı brüt prim üretimi verilerini açıkladı. Mart ayında toplam brüt prim üretimi, bir önceki yılın aynı dönemine göre %87 artışla 8,9 milyar TL düzeyinde gerçekleşti. 2024 yılının ilk 3 aylık döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre %131 artışla 28,2 milyar TL düzeyinde gerçekleşti.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar