Günün önemli şirket ve sektör haberleri

Tacirler Yatırım, günlük bülteninde günün şirket ve sektör haberlerini detaylarıyla paylaştı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Tacirler Yatırım, günlük bülteninde günün şirket ve sektör haberlerini detaylarıyla paylaştı.

Rapordaki detaylar şu şekilde:

  • OTKAR- OTOKAR, 1Ç24 finansal sonuçlarını 417 milyon TL net zarar ile açıkladı. Şirket bir önceki yılın aynı döneminde ise 679 milyon TL net zarar ile açıklamıştı.
  • AKGRT: Ak Sigorta, nisan ayı brüt prim üretimi verilerini açıkladı. Buna göre, nisan ayında gerçekleşen toplam brüt prim üretimi, bir önceki yıla göre %59 artışla 2,9 milyar TL düzeyinde gerçekleşti. 2024 yılının ilk 4 ayında gerçekleşen brüt prim üretimi, bir önceki yılın aynı dönemine göre %78 artışla 12,4 milyar TL düzeyine ulaştı.
  • CLEBI: Çelebi Hava Servisi, 1Ç24 finansal sonuçlarını 511 milyon TL net kar ile açıkladı. Açıklanan net kar, bir önceki yılın aynı dönemine göre %347 arttı.
  • ISCTR: İş Bankası, 1Ç24 finansal sonuçlarını piyasa beklentisinin %35 üzerinde 14 milyar TL düzeyinde açıkladı. Açıklanan net kar, bir önceki çeyreğe göre %31 daralırken, bir önceki yılın aynı dönemine göre %9 arttı.
  • ENKAI: Enka İnşaat, 1Ç24 finansal sonuçlarını piyasa beklentisinin %11 altında 4,7 milyar TL net kar ile açıkladı. Açıklanan net kar, bir önceki çeyreğe göre %32 daralırken, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise %23 arttı.
  • TCELL: Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global Ratings, Turkcell’in "B+" olan kredi notunu "BB-"e yükseltti, "Pozitif" olan not görünümünü ise teyit etti.
  • KOZAL: Koza Altın’ın, Kaymaz Altın Madeni 3. maden atığı depolama tesisi projesine ilişkin ÇED olumlu kararının açılan dava sonucunda kararın yürütmesinin durdurulmasına hükmedildi.
  • ISFIN: İş Finansal Kiralama, 1Ç24 finansal sonuçlarını 564 milyon TL net kar ile açıkladı. Açıklanan net kar, çeyreklik bazda %44, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise %73 arttı.
  • HALKB: Halk Bankası, 1Ç24 finansal sonuçlarını piyasa beklentisinin %14 üzerinde 4,8 milyar TL net kar ile açıkladı. Açıklanan net kar, çeyreklik bazda %134, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise %13 arttı.
  • BTCIM: Batıçim Çimento, İzmir’de yıllık 2 milyon ton çimento üretme kapasitesine sahip öğütme ve paketleme tesisi kurulumu çalışmalarına başlandığını duyurdu.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa KAP Haberleri
Yorumlar