Günün önemli şirket ve sektör haberleri

Tacirler Yatırım, günlük bülteninde günün şirket ve sektör haberlerini detaylarıyla paylaştı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Tacirler Yatırım, günlük bülteninde günün şirket ve sektör haberlerini detaylarıyla paylaştı.

Rapordaki detaylar şu şekilde:

GENIL: Gen İlaç, 1Ç24 finansal sonuçlarını 162 milyon TL net kar ile açıkladı. Açıklanan net karda, enflasyon düzeltmesinden kaynaklanan 5 milyon TL net parasal kayıp oldu. Şirket, bir önceki yılın aynı döneminde de 145 milyon TL net zarar ile açıklamıştı.

POLHO: Polisan Holding, 1Ç24 finansal sonuçlarını 187 milyon TL net kar ile açıkladı. Şirket, bir önceki yılın aynı döneminde 57 milyon TL zarar ile açıkladı.

DGNMO: Doğanlar Mobilya, pay başına brüt 0.29 TL temettü dağıtma kararı aldı. Temettü verimi %2 düzeyinde.

KZBGY: Kızılbük GYO, mayıs ayında Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort projesinde 503 adet devremülkün 309 milyon TL bedelle satışının gerçekleştirildiğini ve toplam devremülk satışına ilişkin yaklaşık 27 bin 500 devremülkün 6,2 milyar TL ön satış cirosu elde edildiğini açıkladı.

MAGEN: Margün Enerji, YEKA-G3 yatırımına ilişkin fonun, daha karlı olacağı düşünülmesi amacıyla yurtdışı ve yurtiçi yatırımlarında kullanılmasına karar verildiğini duyurdu.

KCAER: Kocaer Çelik, mayıs ayında MENA bölgesi başta olmak üzere Amerika kıtası, Avrupa ve Türkiye’den toplam 38,1 milyon USD tutarında sipariş aldı. Tutar, 2023 yılı USD bazlı cirosunun %6’sına tekabül ediyor.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa KAP Haberleri
Yorumlar