Günün önemli şirket ve sektör haberleri

Tacirler Yatırım, günlük bülteninde günün şirket ve sektör haberlerini detaylarıyla paylaştı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Tacirler Yatırım, günlük bülteninde günün şirket ve sektör haberlerini detaylarıyla paylaştı.

Rapordaki detaylar şu şekilde: 

DGNMO: Doğanlar Mobilya, haziran ayında 6 adet Doğtaş, 3 adet Kelebek 2 adet Lova olmak üzere toplamda 11 adet mağaza açılışı gerçekleştirdiğini duyurdu. Doğanlar Mobilya’nın toplam mağaza sayısı yurtiçinde 650, yurtdışında 113 olmak üzere toplam 763’e yükseldi.

BIGCH: Bigchefs 2024 beklentilerini açıkladı. Buna göre, 3,3 – 3,5 milyar TL ciro yaratımı ve %24 FAVÖK marjı beklenmektedir.

ORGE: Şirket, 118 mn TL ve 3.9 mn USD tutarında yeni iş aldı. Elde edilen toplam tutar, 2023 gelirlerinin %12,39’una tekabül ediyor.

PCILT: PC İletişim, 1Ç24 finansal sonuçlarını 76 milyon TL net kar ile açıkladı. Şirket, bir önceki yılın aynı döneminde finansal sonuçlarını 23 milyon TL net kar ile açıklamıştı.

PAPIL: Papilon Savunma, %500 oranında bedelsiz sermaye artırımı ile mevcut sermayesini 34,3 milyon TL’den 206,3 milyon TL’ye yükseltme kararı aldı.

KZBGY: Kızılbük GYO, haziran ayında Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort projesinde 115 adet devremülkün satışı gerçekleştirilmiş olup, bu satışlardan 67,2 milyon TL ciro elde etti.

ZOREN: Zorlu Enerji, 1Ç24 finansal sonuçlarını bir önceki yılın aynı dönemine göre %14 daralma ile 3,5 milyar TL net kar ile açıkladı. 12 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen Zorlu Enerji Dağıtım paylarının tamamının 200 milyon USD karşılığı 6,4 milyar TL’ye satışını gerçekleştirdi ve yatırım faaliyetlerinden 3,7 milyar TL düzeyinde net gelir ile açıklanan net kar desteklendi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa KAP Haberleri
Yorumlar