Günün önemli şirket ve sektör haberleri

Tacirler Yatırım, günlük bülteninde günün şirket ve sektör haberlerini detaylarıyla paylaştı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Tacirler Yatırım, günlük bülteninde günün şirket ve sektör haberlerini detaylarıyla paylaştı.

Rapordaki detaylar şu şekilde: 

BEYAZ: Beyaz Filo, 2024 yılı ilk yarısında Peugeot, Opel, Citroen, DS, Renault, ve Dacia markalarıyla 9.309 adet sıfır km araç satışı gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu, geçen yılın aynı dönemine göre %39,73 artış gösterdi. Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarındaki payını %1,61'e, yetkili satıcısı olduğu markalar içindeki payını ise %5,32'ye yükseltti.

DGNMO: Doğanlar Mobilya, 41,2 milyon TL tutarında sözleşme imzaladı. Tutar düşük montanlı.

FRIGO: Frigo, 1Ç24 finansal sonuçlarını 14 milyon TL zarar ile açıkladı. Şirket, bir önceki yılın aynı döneminde 13 milyon TL zarar ile açıklamıştı.

ICUGS: ICU Girişim Sermayesi, bağlı ortaklığı Netsafe Teknolojik Yatırımlar A.Ş.’nin, stratejik ortak bulunamaması nedeniyle Roboair Inc.’deki hisselerini geri satım opsiyonunu kullanarak 2mn USD bedelle Regency Private Equity Partners LP’ye devrettiğini ve tutarın tahsil edildiğini duyurdu.

THYAO: Türk Hava Yolları, filosundaki A320/321NEO uçaklarının motor kaynaklı operasyonel sorunlarını azaltmak için International Aero Engines (IAE) ile olan satın alma ve bakım anlaşmalarını revize ederek, oluşan zararların tazminine yönelik uzlaşmaya varıldığını duyurdu.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa KAP Haberleri
Yorumlar