'Halka arzlar Nisan, Mayıs'ta artabilir'

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aygen, bu yıl halka arzların yılı olacağını kaydederek, “Halka arz  hazırlığında en az 60 firmanın olduğunu düşünüyoruz. En büyük  hareketliliği nisan mayıs aylarında görürüz” diye konuştu.

Abone ol
Abone ol

Dünya'dan Handan Sema Ceylan'ın haberine göre, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aygen, 2000 ve 2010 yılının da halka arzlarda  hareketli yıllar olduğunu anımsatarak, 2021’de böyle bir yıl olacak. Ötelenen halka arzlar da devreye alınır. Biz 60’tan fazla firmanın  halka arz hazırlığı içinde olduğunu duyuyoruz.' dedi.

Aygen, 'Elbette şu anda  hepsinin SPK başvurusu yapılmadı ama bunların önemli bir kısmı halka  arz olur. BİST ve SPK’nın konuyu hassas bir şekilde takip ettiğini  görüyoruz. En son BİST Kotasyon yönetmeliğinde yapılan düzenlemeler  aday firmaların dinamikleri perspektifinde nisan-mayıs ayında,  ardından eylül-ekim ve kasım-aralık döneminde bekliyoruz” diye  konuştu. 

Haberin tam metni:

https://www.dunya.com/finans/haberler/halka-arzlarda-nisan-mayis-hareketli-gececek-haberi-612388

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar