Hissede "Endeksin Üzerinde Getiri" tavsiyesi

Vakıf Yatırım, 2020 yılı finansallarını paylaşan ve beklentilere paralel kar açıklayan Yapı Kredi Bankası için tavsiyesini 'tut'tan 'al'a yükseltirken, 3,80 TL hedef fiyatını korudu.

Abone ol
Abone ol

Vakıf Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:

"Beklentilere paralel net kar (=)

Yapı Kredi Bankası 4Ç20 için beklentimize ve piyasa tahminlerine paralel 765 mn TL (ç/ç:-%58,7,y/y:+%190,6) net kar açıkladı.

Böylece bankanın 2020 yılı net dönem karı yıllık %41,1 artarak 5,1 mlr TL'ye ulaşırken, özkaynak karlılığı %8,9'dan %11,3'e çıktı.

2020 yılının son çeyreğinde bankanın TL kredi hacmi çeyreksel %3,7 büyüme gösterirken, aynı dönemde TL mevduat hacmi ise %4,2 daraldı.

Banka için 3,80 TL olan hedef fiyatımızı korurken, uzun vadeli "TUT" olan önerimizi "AL"a revize ediyoruz. Kısa vadeli önerimizi ise "Endeksin Üzerinde Getiri" olarak sürdürüyoruz."

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar