Hissede hareket yaratacak şirket haberleri: ALKIM, KARSN, VAKBN, IHYAY

Ziraat Yatırım tarafından günlük olarak hazırlanan günün önemli şirket haberleri yayımlandı. Borsada işlem gören şirketlerden yer alan haberler arasında günün öne çıkan 4 şirket haberi var.

Abone ol
Abone ol

Alkim Kimya (ALKIM, Nötr): Şirketin Çayırhan Sodyum Sülfat Tesisleri'nde yapılacak yeni kapasite artışı için ÇED başvurusu bugün yapılmıştır. Bu kapasite artışı ile birlikte Çayırhan Sodyum Sülfat Tesisleri'nde yılda 390.000 ton sodyum sülfat üretimi gerçekleştirilecektir.

Karsan (KARSN, Nötr): Covid-19 salgınının etkilerini azaltmaya yönelik alınan önlemler çerçevesinde, Şirketin tüm lokasyonlarındaki üretim ve faaliyetleri için "Kısa Çalışma Ödeneği" desteğinin 1 ay süreyle uzatılarak 1 - 31 Temmuz 2020 tarihleri arasında uygulanacağı, Şirketimizin 1 Temmuz 2020 tarihli açıklamasında duyurulmuştu. Kısa çalışma uygulanan işyerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresinin uzatılması hakkında yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı kapsamında, Şirketin tüm lokasyonlarındaki üretim ve faaliyetleri için "Kısa Çalışma Ödeneği" desteği yeniden 1 ay süreyle uzatılmış olup, Cumhurbaşkanı Kararı kapsamında Kısa Çalışma uygulamasında yeniden herhangi bir uzatıma gidildiği takdirde, Şirketin üretim planları değerlendirilerek ilgili karara uyum sağlanacaktır.

Vakıfbank (VAKBN, Nötr): Banka, 133 gün vadeli 600mn TL nominal değerli finansman bonolarının ihraç ve halka arz edilmesi amacıyla SPK'ya başvuru yapıldığını duyurmuştur.

İhlas Yayın Holding (IHYAY): Şirket, bağlı ortalıklarından TGRT Haber TV A.Ş.'nin Yönetim kurulu, bugün yapmış olduğu toplantıda özvarlığını güçlendirmek için mevcut sermayesini 35mn TL artırmaya karar vermiştir. Söz konusu sermaye artırımına, Şirket hissesi oranında katılacaktır.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar