İş Bankası bedelsizi ne zaman verecek?

SPK tarafından dün bedelsiz sermaye artırımı onaylanan İş Bankası bugün KAP'a yaptığı açıklamada bedelsiz hisse vereceği tarihi de açıkladı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

SPK dün yayınlanan bülten İş Bankası'nın yüzde 150 oranındaki bedelsiz sermaye artırımına onay vermişti.

İş Bankası'ndan bugün ise bedelsiz sermaye artırımından oluşacak olan payların ne zaman hissedarlara verileceğini KAP açıklamasıyla duyurdu.

İş Bankası bedelsiz vereceği tarih 29 Şubat Perşembe olarak açıklandı.

Konuyla ilgili şirketten yapılan açıklama şu şekilde:

"Bankamız sermayesinin 10.000.000.000 TL'den 25.000.000.000 TL'ye artırılması ile ilgili olarak, ihraç edilecek 15.000.000.000 TL nominal değerli paylara ilişkin İhraç Belgesi, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 22.02.2024 tarihinde onaylanmıştır."

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar