JP Morgan, S&P 500 için 2024 hedefini belirledi

JP Morgan hisse senedi stratejistleri, S&P 500 için 2024 hedefini 4200 puan olarak belirledi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

JP Morgan hisse senedi stratejistleri, beklenen zayıf kazanç büyümesine, pahalı değerlemelere ve yüksek jeopolitik risklere işaret ederek, önümüzdeki yıl için ABD hisse senetleri için karamsar bir görünüm ortaya koydular. 

Stratejistler, S&P 500 endeksi için 2024 hedefini 4.200 puan olarak belirlediler. Bu, Endeks'in cari seviyenin yaklaşık %8 altında düşeceği anlamına geliyor.

J.P. Morgan'dan Dubravko Lakos-Bujas ve ekibi yayınladıkları raporda, "Fed tarafından para politikasının hızlı bir şekilde gevşetilmemesi durumunda, gelecek yıl hisse senetleri için daha zorlu bir makro zemin bekliyoruz" ifadelerini kullandılar.

JP Morgan, 2024 yılında S&P 500 şirketlerinin ortalama kazançlarının %2 ila %3 oranında artmasını bekliyor ki bu oran, gelecek yıl için %11,4'lük konsensüs analist tahmininin oldukça altında.

JP Morgan raporunda, hisse başına kazanç tahminlerinin, talep ve fiyatlandırma gücüne önemli bir darbe vurmadan enflasyonun düştüğü "Goldilocks" ortamı varsayımlarıyla uyumlu olduğunu belirtirken, stratejistler, "Bu güçlü görünümün aksine, daha düşük ardışık gelir artışı, marj genişlemesi ve daha düşük geri alım uygulamaları bekliyoruz" ifadelerini kullandılar.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar