KAP'a haberi geldi, hisse tavan oldu

Reeder, ilk elektrikli aracı "reEV Classical" projesinin Türkiye pilot üretimini tamamladı. Haber akışı sonrası hisse yeni güne 'tavanla' başladı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Reeder, ilk elektrikli aracı "reEV Classical" projesinin Türkiye pilot üretimini tamamladı.

Haber akışı sonrası hisse yeni güne 40,40 TL ile 'tavanla' başladı.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"02.02.2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yaptığımız açıklama ile Reeder markalı ilk elektrikli test aracımızı 30.08.2024 tarihinde çıkartma hedefimizi bildirmiştik. Şirket Yönetim Kurulumuz bugün aldığı karar ile elektrikli araç projemizle ilgili gelişme ve ilerleme durumunun bilgilendirme politikamız kapsamında yatırımcılarımız ve kamuoyu ile paylaşılmasına karar vermiştir.

Satışa sunacağımız ilk elektrikli aracımız "reEV Classical" projesinin Türkiye pilot üretimi tamamlanmıştır. Yurtdışından satın aldığımız sertifikası ile ürettiğimiz ilk hazır aracın Türkiye yol testlerine başlanmış, seri üretim için ilk siparişler verilmiş ve seri üretime 2024 Ağustos döneminde başlanması planlanmıştır.

Dizaynı ve teknolojisi Reeder tarafından geliştirilen bir diğer elektrikli aracımız "reeder Fancy"nin ilk prototip üretimi 30 Haziran 2024'te tamamlanmış olacak ve sertifikasyon sürecine başlanacaktır. Ağustos 2024 döneminde sertifikasyon sürecinin tamamlanması planlanan reeder Fancy'nin seri üretimi için ilk siparişlerin de Ağustos 2024 döneminde verilmesi planlanmaktadır.

"reeV Max" elektrikli aracımız ise bir üst segment elektrikli aracımızdır. Prototip çalışmalarını Ağustos 2024 döneminde bitirip, sertifikasyon sürecine başlanması planlanan bu modelimizin seri üretimine Eylül 2024 döneminde başlanması ve ilk ürünümüzün satışı için Ekim 2024 dönemi hedeflenmektedir. Bu proje aynı zamanda A1 segmentine de uygun olup, A1 segmentinde sertifikasyon sürecini 2025 yılında tamamlayıp, aynı yılda satışa başlanması planlanmaktadır.

Yüzde 80 yerlilik hedefimizi koruyarak, dünyanın en büyük onüçüncü otomotiv üreticisi olan ülkemizde güçlü partnerlerle birlikte fiyat kalite optimizasyonuna odaklı yürüttüğümüz çalışmalarımız tüm araç projelerimizde sürekli olarak devam edecektir.

Elektrikli araç ve ar-ge departmanlarımızda yürütülen çalışmalar sonucunda yukarıda tanımladığımız "reEV Classical", "reeder Fancy" ve "reeV Max" markalı 3 farklı elektrikli aracımızın proje tamamlanma oranları ile söz konusu araçların görselleri ve temel teknik özelliklerini içeren bilgilendirme, kurumsal internet sitemizde https://reeder.com.tr/reev adresinde yatırımcılarımızın ve kamuoyunun incelemesine sunulmuştur.

Elektrikli araç üretimimize ilişkin gelişmeler hakkında Sermaye Piyasası Kurulu'nun II.15-1 sayılı Özel Durumlar Tebliği gereğince gerekli bilgilendirmeler yapılmaya devam edilecektir."

REEDR REEDER TEKNOLOJI SANAYI VE TICARET A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 37.28
Satış 37.3
Değişim -2.74%
Son Değer 37.28
En yüksek 38.54
En düşük 37
Haftalık Değişim -6.8465%
Aylık Değişim 1.5803%
Yıllık Değişim 72.9128%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa KAP Haberleri
Yorumlar