Kent Gıda, borsada piyasa değerinde ilk 4'te

Şekerleme üreticisi Kent Gıda'nın hisseleri yıl başından bu yana yüzde 680 yükseldi. Borsada işlem gören şirketler arasında en yüksek piyasa değerine sahip dördüncü şirket oldu

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

İstanbul merkezli şekerleme üreticisi Kent Gıda, Borsada işlem gören birçok şirketi geride bırakarak Finansbank, Koç Holding ve BİM'in ardından en fazla piyasa değerine sahip dördüncü şirket oldu.

Halka açıklık oranı sadece yüzde 0.54

Halka açıklık oranı sadece yüzde 0.54 olan şirketin geri kalan payları (yüzde 99.46) İngiltere merkezli şekerleme ve alkolsüz içecek üreticisi Cadbury Schweppes'e ait.

Yıl başından bu yana yaklaşık yüzde 680 yükselişle hisse fiyatı 1,373 TL'ye çıkan şekerleme üreticisi bir yıllık dönemde yüzde binden fazla değer kazandı. Şirketin piyasa değeri mevcut durumda 40 milyar TL civarında bulunuyor. Kent hisselerinde görülen hareket, düşük halka açıklık oranı ve kısa zamanda sert yükselişiyle yıl başında dikkatleri çeken QNB Finansbank hisselerini akıllara getirdi.

Halka açıklık oranı yüzde 0.12 olan QNB Finansbank'ın hisseleri Kasım sonundan Ocak ortasına kadar yüzde 400'ün üzerinde yükseliş kaydederek kapanış fiyatlarına göre 89.35 TL ile zirve gördü ve piyasa değeri en yüksek şirket olmuştu.

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar