Kontrolmatik'ten 13,2 milyon dolarlık sözleşme

Kontrolmatik, Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada 29 Ocak’ta en iyi teklifi vererek kazandığı ihaleye ilişkin sözleşmenin imzalandığını bildirdi. Bu sözleşme BIST’teki yılın en yüksek bedelli sözleşmesi olarak dikkat çekti.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Kontrolmatik, Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada 29 Ocak’ta en iyi teklifi vererek kazandığı ihaleye ilişkin sözleşmenin imzalandığını bildirdi.

Kontrolmatik tarafından yapılan KAP bildirimi şu şekilde:

“Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası (IBRD) finansmanlı, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından, "Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Projesi" kapsamında düzenlenen, "Enerji Verimliliği Tadilat İşi" ihalesine ait sözleşme 13.238.000 dolar + KDV olarak bugün tarihi itibariyle imzalanmıştır.”

Şirket, bu sözleşmeyle 2024 yılında imza attığı 3 sözleşme bedelinin de üzerine çıkarak cirosuna önemli bir katkı sağlamış oldu. Kontrolmatik, 2024 yılında her ay bir yeni iş ilişkisi olmak üzere 4 sözleşme imzaladı.

Şirket, Ocak ayında Aksa Enerji Talimarjan FE LLC ile 10.905.825 dolar tutarında sözleşme imzaladı. Ardından FAS Ulusal Elektrik ve İçme Suyu Kurumu (ONEE) tarafından düzenlenen ihaleye katılan şirket, 8.079.181,15 euro tutarındaki teklifinin kabul edilmesi akabinde yılın 2. sözleşmesini imzaladı.

Geçen ayın başında Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. ile Ihlamur RES Projesi Kapsamında vergiler hariç 4.680.000 dolar tutarında sözleşme imzaladığını duyuran şirket, bugün açıkladığı son sözleşmeyle birlikte 2024 yılında yaklaşık 37,5 milyon dolar sözleşme büyüklüğüne ulaşmış oldu.

KONTR payında son durum

KONTR, Şubat ayında başlayan ve yaklaşık bir ay süren düşüş trendinin ardından Mart ayının son haftasında ortalama 225 TL seviyelerinde destek bulduktan sonra yatay hareket etmeye başladı.

Bugün %3’e yakın yükseliş gören KONTR, 233 TL bandında işlem görürken geçen ay %18’lik düşüşün ardından 2024 yılı kazanımlarını büyük oranda geri verdi.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar