Kuzey Boru Mısır'da şirket kurma kararı aldı

Kuzey Boru, Mısır'da yerleşik bir tüzel kişilik ile birlikte Şirketin %60 hisse oranına sahip olacağı bir şirket kurulmasına karar verdi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Kuzey Boru, Mısır'da yerleşik bir tüzel kişilik ile birlikte Şirketin %60 hisse oranına sahip olacağı bir şirket kurulmasına karar verdi.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada, "Şirketimizin üretim faaliyetlerinin ve üretim kapasitesinin arttırılması, alternatif hammadde tedarik ağı oluşturulması, Afrika Birliği, Arap Birliği, Avrupa ve Amerika ülkeleri ile serbest ticaret anlaşmalarından faydalanarak ihracat geliştirmesi amacı ile Mısır'da yerleşik bir tüzel kişilik ile birlikte Şirketimizin %60 hisse oranına sahip olacağı bir şirket kurulmasına, karar verilmiştir." denildi.

Açıklamada şöyle devam edildi:

"Kurulması planlanan tüzel kişiliğe üretim faaliyetine başlayıncaya kadar yapılacak harcamalar için 500.000 USD fon ayrılmasına ve kalan %40 oranındaki ortaklık için Mısır'da yerleşik potansiyel ortaklar ile ön görüşmelerin başlatılmasına,

KBORU KUZEY BORU A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 83
Satış 83.2
Değişim -3.8%
Son Değer 83
En yüksek 86.95
En düşük 82.65
Haftalık Değişim -4.3778%
Aylık Değişim 0.9732%
Yıllık Değişim 97.1496%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa KAP Haberleri
Yorumlar