Marka Yatırım Holding 300 milyon TL'lik hisse geri alım kararı aldı

Marka Yatırım Holding 300 milyon TL'lik hisse geri alım programı açıkladı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Marka Yatırım Holding 300 milyon TL'lik hisse geri alım programı açıkladı.

Şirketten KAP'a yapılan açıklama şu şekilde:

Yönetim Kurulu'nun 03.06.2024 tarihinde almış olduğu karara istinaden,

Şirketimizin Borsa İstanbul A.Ş. ("Borsa İstanbul") nezdinde işlem gören paylarındaki fiyat hareketlerinin yatırımcılarımız üzerinde kısa vadede yaratabileceği olumsuz etkilerin giderilmesi, tüm pay sahiplerimizin yatırımlarının değerinin korunması ve Şirketimiz pay değerinde fiyat istikrarının desteklenmesi ve ayrıca Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-22.1 sayılı Geri Alınan Paylar Tebliği çerçevesinde 21.07.2016, 25.07.2016 , 23.03.2020 ve 14.02.2023 tarihli ve 9/177 sayılı kararı tarihli duyurularına istinaden Azami 300.000.000 TL ye (ÜçyüzmilyonTürk Lirası) kadar MARKA hissesi geri alım yapılması kararlaştırılmıştır.

Şirket paylarının Borsa'dan geri alım işlemlerinin başlatılmasına, şirket iç kaynaklarından karşılanmak üzere azami fon tutarının 300.000.000 TL (ÜçyüzmilyonTürk Lirası) olmasına, geri alınacak azami pay sayısının ise bu tutarı geçmeyecek şekilde belirlenmesine, program süreci içerisinde gerekli açıklamaların kamuya aydınlatma platformunda yapılacağı hususuna oy birliği ile karar verilmiştir.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa KAP Haberleri
Yorumlar