Mega Metal'den satın alma hamlesi

Mega Metal, ABD yerleşik şirketin satın alınması için prensipte anlaşmaya vardı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Mega Metal, ABD yerleşik şirketin satın alınması için prensipte anlaşmaya vardı.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada, ABD'de yerleşik bir şirket satın alma konusunda yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığı ve bahsi geçen ABD yerleşik şirketin satın alınması için prensipte anlaşmaya varıldığı belirtildi.

Açıklamada şöyle devam edildi:

"Şirketle ilgili durum tespit çalışmaları (due diligince süreci)  ve her iki tarafın hukuk ekipleri tarafından yapılan satın alma ve devir sözleşme çalışmaları sonrasında satın alınma için imza süreci ile anlaşma nihai hale gelebilecektir.

Şirketin satın alınmasıyla ilgili çalışmaların ve  nihai imza süreci  ile satın alma anlaşmasının  2024 son çeyreği sonuna kadar tamamlanması ve Şirketimize devrinin  2025 yılı ilk çeyreği içinde yapılması planlanmaktadır."

MEGMT MEGA METAL SANAYI VE TICARET A.S.
Daha fazla detay için tıklayınız
Alış 35.6
Satış 35.62
Değişim -1.5%
Son Değer 35.6
En yüksek 37
En düşük 35.26
Haftalık Değişim -4.0431%
Aylık Değişim -0.1682%
Yıllık Değişim 59.4982%

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa KAP Haberleri
Yorumlar