MSCI Türkiye Endeks Değişiklikleri açıklandı 

Türkiye hisselerini de içeren MSCI endeks değişiklikleri açıklandı. Buna göre Türk Hava Yolları (THYAO) ve Sabancı Holding (SAHOL) hisseleri MSCI Smallcap Index’ten çıkartılarak MSCI Global Standard Index’e eklendi.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

MSCI Smallcap Index’e ise Alarko Holding (ALARK), İş Gayrimenkul (ISGYO), Kızılbük Gayrimenkul (KZBGY), Penta Teknoloji (PENTA) ve Vestel Beyaz Eşya (VESBE) eklendi.

Eklenen bu beş hisseye paralel olarak altı hisse de endeksten çıkarıldı: Anadolu Sigorta (ANSGR), Bera Holding (BERA), Sabancı Holding (SAHOL), Tofaş (TOASO), Türk Hava Yolları (THYAO) ve Yapı Kredi Bankası (YKBNK).

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar