PÖİP hisseleri, BIST tüm endeks kapsamına dahil edildi

Borsa İstanbul, yaptığı değişiklikle Piyasa İşlem Platformu (PÖİP) kapsamında yer alan 19 hisseyi BİST Tüm Endeksi’ne dahil etti.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Borsa İstanbul, yaptığı değişiklikle Piyasa İşlem Platformu (PÖİP) kapsamında yer alan 19 hisseyi BİST Tüm Endeksi’ne dahil etti.

Değişiklik ile birlikte Yakın İzleme Pazarı ve Girişim Sermayesi Pazarı hisseleri dışında Yıldız Pazar, Ana Pazar ve Alt Pazar’daki hisselere ilave olarak Piyasa Öncesi İşlem Platformu’ndaki hisseler de BİST Tüm Endeksi’nde yer alacak.

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamanın tamamnına linkten ulaşabilirisiniz:

https://www.borsaistanbul.com/tr/duyuru/6087/bist-piyasa-degeri-agirlikli-pay-endeksleri-kural-setinde-yapilan-degisiklikler-hakkinda-duyuru

 

 

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kategoriler Borsa
Yorumlar