SIFIRCI HOCA Şirketlerin notunu aynı tuttu

Türkiye’nin kredi notu görünümünü "durağan"dan "negatif"e düşüren uluslararası kredi derecelendirme şirketi Moody’s, şirketlerin not görünümünü kırmadı.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

Koç Holding’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yolladığı açıklamada, "Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Şirketimizin uzun vadeli kredi notunu Baa3, görünümünü ise Pozitif olarak teyit etmiştir" denildi.

Coca-Cola İçecek de (CCİ) KAP’a yolladığı açıklamada, Moody’s’in şirketin Baa3 seviyesinde olan uzun vadeli kredi notunu teyit ettiği belirtilerek, "Bu değişiklik, derecelendirme şirketinin 11 Nisan 2014’te Türkiye’nin kredi notunun durağan olan görünümünü negatif olarak değiştirmesini takiben yapılmıştır. 

CCİ’nin notunun görünümü de durağan olarak teyit edilmiştir" denildi.

Moody’s, geçen hafta Türkiye’nin kredi notu görünümünü "durağan"dan, "negatif"e çevirmişti. Moody’s’den yapılan açıklamada, not görünümünün "negatif"e çevrilmesine gerekçe olarak, "Türkiye’nin dış finansman durumu üzerindeki artan baskı, yerli ve küresel yatırımcıların güvenini olumsuz etkiliyor" gösterilmiş ve "Belirsiz politika ortamından dolayı Türkiye’ye ilişkin büyüme beklentileri orta vade için zayıfladı" uyarısı yapılmıştı.

Kategoriler Gündem
Yorumlar