S&P 500 için yıl sonu hedefini yükseltti

BMO Capital, S&P 500 için yıl sonu hedefini yükseltti.

Abone ol
Abone ol Haberi dinle

BMO Capital Markets,  S&P 500 Endeksi'nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından 2024 yılı sonu için beklentisini yukarı yönlü rezive etti

BMO Capital baş yatırım stratejisti Brian Belski, S&P 500 için yılsonu tahminini 5.600'e yükseltti. Revizyon, Belski'nin borsanın çok hızlı yükseldiği endişesiyle S&P 500'ün 5.100'e düşmesi gerektiği çağrısını yinelemesinden sadece iki ay sonra geldi.

Belski yayınladığı yatırımcı notunda, "Piyasadaki ivmenin gücünü hafife aldığımız açıkça ortaya çıktı" dedi.

Yine de Belski, daha önce beklenenden daha yüksek bir seviyeden "bir noktada önemli bir geri çekilme" bekliyor.

BMO, hisse başına kazanç tahminlerini değiştirmeyerek 250 dolarda bıraktı ve rallinin temel ve makroekonomik dayanaklarının aynı kaldığını, momentumun ana itici güç olduğunu belirtti.

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Yorumlar